Tai kursas daugiau pažengusiems treideriams ar investuotojams, turintiems klasikinės techninės bei fundamentaliosios analizės pagrindus. Price Action prekyba – kainos dinamikos, rinkos ciklų analizė. Taip pat pasitelkiame statistiką. Darbas vyksta tuščiame grafike, nenaudojant indikatorių. Dažnai indikatoriai duoda pavėluotą signalą, todėl mokėti skaityti grafiką „baras po baro“ yra itin svarbu norint išmokti greitai reaguoti į svarrbius kainos ar rinkos ciklų pokyčius ir kuo anksčiau užeiti į rinką. Šį kursą įvertino ne vienas spekuliantas bei investuotojas, turintis net ir didesnę nei 7 metų savarankiškos prekybos patirtį. Mentoriai mokymų metu situacijas analizuoja realiame laike.
Sunku lietuvių kalboje apibūdinti terminą „Price Action“. Vadinkime tai kainos elgesio analize. Price Action - kainos elgesio atspindėjimas grafike, kuris pasireiškia visuose finansiniuose instrumentuose, bet kokio tipo ar laiko grafike.
Epizodas iš 'Weekly' EUR/USD grafiko |
Epizodas iš 'H4' GBP/USD grafiko |
Epizodas iš 'H1' prekybos auksu grafiko |
2008 metų griūtis 'Weekly' EUR/USD grafike |
Visuose šiuose grafikuose aiškus ,,meškų’’ (pardavėjų) dominavimas rinkoje. Nesvarbu kokio periodo grafikai ar koks finansinis instrumentas – rinka veikia vienodai visur. Kainos elgesys paremtas žmogiškąja psichologija.
Bet kokio laiko periodo grafikas yra tinkamas prekybai:
Nesvarbu, kokio laiko periodo grafikas, visuose perioduose naudojamas tas pats principas. Stengiamės treniruotis mažesnio laikotarpio grafikuose tam, kad būtų galima analizuoti realiu laiku. Vėliau tą patį principą galime perkelti ir į didesnio periodo grafikus. Ne vienas žmogus taiko price action principus valdydamas didesnio periodo investavimo portfelius. Price action analizavimas padeda apsibėžti aiškias taisykles, tik kurioms įvykus priimamas spendimas užeiti ar išeiti iš rinkos. Todėl panaikinamas emocinis faktorius arba rinkos nereikšmingi judėjimai. Dibama pagal discipliną ir planuojant savo veiksmus rinkose.
Kiekvienas rinkos judesys yra svarbus:
Kartais girdime treiderius sakant, kad kai kurie kainos judesiai yra ,,triukšmas’’. Tačiau tai ne visiškai teisingas požiūris. Šiuolaikinėje prekyboje veikia daug algoritminių sistemų, kurios preciziškai stengiasi elgtis kiekviename judesyje rinkoje. Kartais net pas mažiausias judesys ar signalas gali lemti didelio judėjimo pradžią. Kaina yra sarbiausias veiksnys prekyboje. Rinka juda tarp dviejų ,,magnetų’’ – stipriausių palaikymų ir pasipriešinimų, o pasiekus juos, gali prasidėti dideli apsisukimai. Kartais rinkoje reikalingas ,,stop loss’’ tikrai nedidelis, o galimas pelnas didelis. Nuolatos reikia stengtis gauti maksimalią grąžą su minimalia rizika. Treideriai, suprantantys, kas vyksta aplink juos ir koks yra kontekstas, sureaguoja į situaciją greičiau.
Šiame savaitiniame USD/JPY grafike ilgą laiką, savaičių savaites kaina judėjo intervališkai. Tačiau iš kainos elgesio matyti ,,bulių’’ dominavimas rinkoje. ,,Meškų’’ bandymai perimti kontrolę baigdavosi nesėkme. Vėliau prasidėjo didelis kilimas, kuriame ,,buliai’’ išnaudojo maksimalaus pelno potencialą.
Kainos elgesys – žmogiškųjų emocijų ir veiksmų atspindys grafikuose
Visi mes suprantame, kaip reikia pirkti arba parduoti daiktus, kaip nustatyti jų kainą. Mes kasdien perkame parduotuvėje, kartais kažką parduodame. Mūsų elgesys yra logiškas ir tai yra įgūdis, būtinas išlikimui, kurį žmonės suformavo per tūkstančius metų.
Rinkose taip pat perkama ir parduodama, viskas veikia pagal žmogiškąją psichologiją. Tai reiškia, kad rinkos liks tokios pat visada, kol žmogaus psichologija bus tokia. Grafikas iš senų laikų:
Kas pasikeitė dabar? Veikia lygiai tie patys principai.
Prekyba yra mokslas
Visi, kas turi patirties su rinkomis, pasakytų, kad tai nėra lengvas užsiėmimas. Tai yra mokslas. Tačiau nėra neįmanomas, nėra ir ,,raketų mokslas’’. Jūsų kaip treiderių tikslas – prekiauti stabiliai. Neturite siekti tobulybės, tačiau siekite būti discipllinuotais treideriais. Tuomet rezultatas atsiranda. Rinkoje nieko nenustebinsite. Svarbiausia pasistengti išvengti didesnių nuostolių, o pagavus teisingus trendus, gabėti išsilaikyti kuo ilgiau.
Rinkos inertiškos
Pažvelkite į kairę ir suprastite, kaip rinka elgsis toliau. Rinkos yra inertiškos. 80 procentų bandymų apsukti tendencijas melagingi signalai. Norint sėkmingai prekiauti reikalinga nusistatyti rinkos ciklą, kontekstą, kuriame dirbate.
Neapsikraukite grafikų indikatoriais
Žmonės linkę tikėti tuo, kad kažkos stebuklingas indikaotorius gali atnešti turtus. Tai yra nesąmonė. Stebuklų rinkoje nebūna. Arba žinote, ką darote, arba ne. Nėra stebuklingo indikatoriaus ar roboto, kuris pavers jus turtingais. Prekyba su pernelyg dideliu indikatorių kiekiu tik pakenkia treideriui. Reikalingas grafiko matymas ir situacijos valdymas, kapitalo valdymo taisyklės. Pernelyg apsikrovę indikatoriais treideriai dažniausiai užeina į rinką paskutiniai. Grafikas neturi atrodyti kaip Kalėdinė elgutė:
Išmokus skaityti tuščiame grafike, galima daug greičiau surasti įėjimo taškus.
Apie ką kalba geriausi pasaulio treideriai?
Nejaugi manote, kad Goldman Sachs, rizikos kapitalo fondai, investicijų bendrovės, bankai turi stebuklingą indikatorių, kuris padeda uždirbti grąžas? Atkreipkite dėmesį, apie ką kalba geriausi pasaulio investuotojai. Neužsimenama apie indikatorius. Jie pabrėžia tendencijas, kapitalo valdymą, pelno ir nuostolio santykį, svarbiausius lygius bei fundamentiką. Išmokti įvertinti situaciją ir prekiauti tai, ką matote, didelis privalumas.
Supraskite:
Nėra magiškos formulės ar „auksinio gralio“. Institucijos negali nuslėpti to, ką daro. Viskas atsispindi grafikuose. Kiekvienas kainos judesys atspindi tai, ką rinkoje daro institucijos. Tai vadinama „price action“. Stebuklų rinkoje nebūna. Arba žinote ką darote, arba ne. Supratus Price action veikimo principus, vėliau tą patį galima puikiai taikyti ir ilgalaikiam investavmui - ieškant užėjimo ir išėjimo taškų, numatant tendencijų pasikeitimus.
Registruokitės į Price Action kursą ir išmokite prekiauti analizuojant realaus laiko grafikus.
Mokymai vyksta gyvai ir ONLINE būdu.
Trukmė apie 2 mėnesius jei lankoma kasdien darbo dienomis.
REGISTRUOKITĖS: