EURUSD prekiaujasi intervale per pastarąsias 105 dienas:
Pamėginkime surasti periodus praeityje, kuomet kaina su 70 procentų koreliacija ir daugiau judėjo tokiame kontekste praeityje imant 20 metų praeities duomenis:
Kainos prognozė, sugerenuota kompiuterio periodui 2023-08-18:
Paimkite pagrindinius koreliavusius momentus ir kokios tuomet buvo rinkas veikiančios naujienos. Ir kas bendro tarp dabartinio 105 dienų konteksto:
2006 rugpjūčio 21- 2007 sausio 12:
JAV Būsto Rinkos Nuosmukis: JAV būsto rinka patyrė reikšmingą nuosmukį šiuo laikotarpiu. Didėjantys subprime hipotekos kredito prasiskolinimo rodikliai ir mažėjantys būsto kainos kėlė susirūpinimą dėl būsto rinkos stabilumo ir platesnės finansų sistemos. Šie rūpesčiai paveikė rinkos nuotaiką ir įtakojo EURUSD porą.
Europos Centrinio Banko (ECB) Pinigų Politika: ECB taip pat šiuo laikotarpiu koregavo savo pinigų politiką. ECB dėl euro zonos infliacinio spaudimoo padidino palūkanų normas. Palūkanų normos skirtumai tarp JAV ir euro zonos ekonomikų įtakojo EURUSD palaikymą.
Panašumai šiuo artimiausių 105 dienų laikotarpiu, nuo 2023 m. sausio mėn. iki 2023 m. gegužės 26 d.:
Šiuo laikotarpiu vienas iš pagrindinių rūpesčių - komercinio nekilnojamojo turto rinkos rizikos.
Komercinio nekilnojamojo turto rinka, kuri verta apie 20 trilijonų dolerių, taip pat rodo rizikos signalus. Didėjantys palūkanų normų rodikliai yra vienas veiksnys, tačiau taip pat daugybė komercinių biurų plotų vis dar nepasiekia priešpandeminio užimumo rodiklio, prasideda kainų mažėjimas, kkas mažina vystytojų pajamas.
2007-04-04- 2007- 08-28
Subprime Hipotekų Krizė: Subprime hipotekų krizė, kuri kilo JAV, pradėjo išsivystyti šiuo laikotarpiu. Didėjantys subprime hipotekų kredito prasiskolinimo rodikliai ir susirūpinimas finansų institucijų stabilumu lėmė rinkos nuotaikos ir rizikos apetito mažėjimą. Krizė turėjo reikšmingą poveikį pasaulio finansų rinkoms, įskaitant EURUSD porą.
JAV Federalinis Rezervų Sistemas Palūkanų Normos Pokyčiai: JAV Federalinė Reservų Sistema šiuo laikotarpiu įgyvendino seriją palūkanų normų mažinimų atsižvelgdama į subprime hipotekų krizę. Palūkanų normos mažinimas siekė skatinti ekonominį augimą ir sumažinti krizės neigiamą poveikį. JAV Federalinio Rezervo pokyčiai palūkanų normoms turėjo įtakos EURUSD porai.
Panašumai su dabartiniu kontekstu:
Struktūriniai ir ilgalaikiai nuosmukiai komercinio nekilnojamojo turto (KNT) sektoriuje prisidės prie JAV ekonomikos trapumo ir silpnėjimo.
JAV bankinė krizė.
2010 lieps 6 - 2010 lapkričio 29
Centrinio banko veiksmai: Europos centrinis bankas (ECB) ir JAV Federalinė rezervų sistema (Federal Reserve) šiuo laikotarpiu įgyvendino pinigų politikos priemones. ECB padidino palūkanų normas 2010 m. liepos ir spalio mėnesiais, signalizuodama griežtesnę poziciją, tuo tarpu Federal Reserve išlaikė savo lengvesnę politiką. Centrinio banko veiksmai ir pareiškimai atliko svarbų vaidmenį formuojant rinkos lūkesčius ir įtakojant EURUSD valiutų kursą.
Panašumai šiuo artimiausių 105 dienų laikotarpiu, nuo 2023 m. sausio mėn. iki 2023 m. gegužės 26 d. - palūkanų normų didinimas iš abiejų bankų, tik EUR atliko didesnius žingsnius nei FED.
2012-05-29-2012-10-22
Eurozonos skolų krizė: Eurozonos skolų krizė išliko dideliu rūpesčiu šiuo laikotarpiu. Rinkos dalyviai atidžiai stebėjo įvykius, susijusius su Graikija ir kitomis stipriai įsiskolinusiomis šalimis Eurozonos regione. Diskusijos dėl gelbėjimo programų, taupymo priemonių ir visos Eurozonos stabilumo turėjo įtakos EURUSD porai.
Europos centrinio banko (ECB) intervencijos: ECB šiuo laikotarpiu ėmėsi svarbių veiksmų siekdama spręsti Eurozonos skolų krizę. 2012 m. liepos mėnesį ECB prezidentas Mario Draghi padarė garsųjį pareiškimą "whatever it takes", signalizuodamas centrinio banko įsipareigojimą išsaugoti eurą ir galimybę imtis papildomų priemonių, skirtų remti Eurozonos ekonomiką. Tokie ECB pareiškimai ir veiksmai turėjo įtakos EURUSD porai.
Panašumai su šiuo artimiausių 105 dienų laikotarpiu, nuo 2023 m. sausio mėn. iki 2023 m. gegužės 26 d.:
Susirūpinimas dėl JAV bankų sektoriaus - regioniniai bankai. Bankrotas trijų svarbių regioninių bankų JAV.
Federalinė rezervų sistema (FED) įsikišo siekdama stabilizuoti finansų rinkas:
FED paskolos ir sąskaitų garantijos padėjo stabilizuoti "indėlių srautus" regioniniuose bankuose.
Taigi kaip matome, koreliuojantys periodai techniškai grafikuose,, turi nemažų panašumų su dabartiniu periodu ir įvykių, lemiančių judėjimą. Kaip yra sakoma, rinka ne kartojasi, o rimuojasi, todėl visada pravartu analizuoti ir rasti analogiškas, daug analogiškų grafikų praeityje tam, kad suprasti potencialius kainos judėjimus ateityje. Tas galioja su visais finansininais instrumentais.